100% PRACOVNÝ CYKLUS

Technológia piestových kompresorov inovovaná na priemyselné účely

Technológia priemyselných piestových kompresorov
Schneider TECH - rad INDUSTRIAL

ATF-S poskytuje špičkovou spolehlivost výkon na trhu. Tato nová řada je  vybavena bezolejovými dvojitými litými písty, které se posouvají podél jedné osy uvnitř hliníkového válce s keramickým povlakem, což snižuje opotřebení a zvyšuje životnost.


Schneider TECH
ATL - rad INDUSTRIAL

Rad priemyselných piestových kompresorov mazaný olejom bol navrhnutý špeciálne pre malé priemyselné aplikácie vyžadujúce vysoký výkon a spoľahlivú dodávku stlačeného vzduchu.

 • Technológia s olejovým mazaním
 • Jednostupňové až do 10 barov
 • ATL vyrába vysoko kvalitný stlačený vzduch pri najnižších prevádzkových teplotách s minimálnym obsahom oleja

Schneider TECH
ATF - rad INDUSTRIAL

Kompresory ATF dodávajú čistý vzduch bez akejkoľvek kontaminácie, čím zabraňujú poškodeniu nadväzujúcich zariadení.

 • Bezolejová technológia
 • Jednostupňové až do 10 barov
 • Osvedčená konštrukcia s poniklovanými hliníkovými valcami zaisťuje vysokú odolnosť. Piesty sú navyše potiahnuté teflónom, aby bolo zaistené čo najnižšie trenie.

Schneider TECH
ATH - rad INDUSTRIAL

Priemyselné piestové agregáty ATH sú určené pre tlaky 15, 20 alebo 30 barov. Sú ideálne pre náročnejšie aplikácie, kde je potrebná nepretržitá dodávka vysokotlakového vzduchu. Skonštruované pre najnáročnejšie pracovné prostredie.

 • Hliníkové piesty mazané olejom
 • Dvojstupňová kompresia pre vyšší tlak až do 30 barov.
 • Vyšší výkon až 15 kW.
 • Osvedčená konštrukcia a kvalitné materiály zaisťujú nadštandardnú a spoľahlivú prevádzku a mimoriadne dlhú životnosť.

PREHLIEDNUŤ PDF

DOSTUPNÉ VARIANTY

Inštalácia na konzole

Instalace na konzoli

Inštalácia na vzdušníku

Inštalácia na vzdušníku
a so sušičkou

4 voliteľné možnosti priamo z výroby:

 • Odhlučnený kryt s ventiláciou
  Kovová kapota s protihlukovou penou
 • Časový odvádzač kondenzátu
  Automatické odpúšťanie kondenzátu zo vzdušníka
 • Snímač hladiny oleja
  Snímač v kľukovej skrini meria hladinu oleja
 • Nízky prevádzkový cyklus
  Pridané vybavenie (elektromagnetický ventil s tlmičom a relé) na potrubie dochladzovača na odľahčenie, odpustenie kondenzátu a spustenie jednotky na 60 sekúnd bez zá

APLIKÁCIE

Stavebníctvo

Stavebníctvo potrebuje vzduchové kompresory pre rad pneumatických nástrojov a náradia. Pre sekacie kladivá, klincovačky, vŕtačky poprípade manipulačnú a zhutňovaciu techniku, je potrebný premenný prietok stlačeného vzduchu. Kompresory radu PRO USER aj Industrial TECH sú pre toto použitie optimálne.

Poľnohospodárstvo

Stroje používané v poľnohospodárstve, živočíšnej výrobe a komerčných skleníkoch sú závislé na spoľahlivom a čistom vzduchu. Stlačený vzduch je nevyhnutný pre bezpečnú a efektívnu prevádzku poľnohospodárskych podnikov, od mliečnych fariem až po zavlažovacie systémy. Stlačený vzduch poháňa celý rad ťažkých a drahých strojov, od zariadení namontovaných na traktoroch, ako sú postrekovače plodín, rovnako ako dávkovače a dopravníky plodín.

Výroba

Od výroby plastov a kovov až po balenie potravín, nápojov a farmaceutických výrobkov, high-tech kompresory nielen zvyšujú produktivitu výroby, ale taktiež zaisťujú tesné uzavretie výrobkov bez kontaminácie, kde sú bezpečnosť a vysoké hygienické štandardy nevyhnutné. Bezolejové kompresory zaisťujú 100% čisté utesnenie a zároveň poháňajú dopravníkové pásy, postrekovače a lisy.

Železničná doprava

High-tech kompresory sú neoddeliteľnou súčasťou bezpečnej a efektívnej prevádzky vzduchových brzdových systémov, odpruženia a automatického ovládania dverí pre podzemné a nadzemné koľajové vozidlá, ktoré potrebujú výkonnú a spoľahlivú dodávku stlačeného vzduchu. Bez neho by lokomotívy a systémy metra po celom svete nemohli fungovať.

Automobilový priemysel

Stlačený vzduch má zásadný význam nielen pri výrobe vozidiel, ale aj v garážach a dielňach na opravy karosérií. Každý podnik v automobilovom priemysle využíva stlačený vzduch v nejakom rozsahu, napríklad pri hustení pneumatík, lakovaní alebo čistení, aby zaistil bezpečné, rýchle a kvalitné výsledky.

Čistiarne

Energeticky účinné vzduchové kompresory môžu komerčným čistiarňam ušetriť až 25 % spotreby energie a prevádzkových nákladov. Tieto vzduchové kompresory, ktoré je možné použiť v rôznych veľkostiach a tlakovom rozsahu, dokážu narovnať pokrčenie, žehliť odevy, ošetrovať škvrny a odstraňovať rozpúšťadlá z najchúlostivejších materiálov, s ktorými si niektoré pracie stroje neporadia.

Tlakové umývanie

Rýchle, užívateľsky prívetivé priemyselné a domáce tlakové umývačky sú ideálne na čistenie vozidiel, budov, chodníkov, terás a oplotenia v komerčným aj domácom prostredí. Tlakové umývačky so stlačeným vzduchom, od priemyselných jednotiek s objemom 300 litrov až po domáce umývačky, umožňujú tieto práce rovnako ľahko ako stlačenie tlačidla „zapnúť“. Výhradne sa odporúčajú jednotky ATF (bezolejové), ktoré zaisťujú dodávku čistého vzduchu.

PROHLÉDNOUT PDF

Ako Vám môžem pomôcť?

  Slavomír Sekereš

  Obchodný riaditeľ

  Mobil: +421 0911 493 144
  Email: slavo.sekeres @schneiderairsystems.com

  Schneider Airsystems s.r.o.
  Novozámocká 165
  949 05 NITRA